Loading...
Koktajlowy escape room2019-02-21T11:24:24+00:00
logo czarne barwork academy

Koktajlowy Escape Room to atrakcja która swym charakterem  i tematyką na długo pozostawi ślad w pamięci każdego uczestnika 🙂

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób które chciałyby podczas dobrej zabawy nauczyć się podstawowych technik barmańskich i zaskoczyć swoich znajomych umiejętnością tworzenia koktajli w warunkach domowych !

Podczas 2,5 godzinnego spotkania przygotujesz cztery kotkajle (każdy inną techniką barmańską) na w pełni wyposażonych stacjach treningowych!

Poznasz mnóstwo ciekawostek ze świata barmańskiego, a na koniec weźmiesz udział w wewnętrznym konkursie „a’la masterchef” na przygotowanie swojego autorskiego koktajlu 🙂

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE 

PROGRAM SZKOLENIA


Welcome Drink

Uczestnicy częstują się wcześniej przygotowanym welcome drinkiem ( twist na bazie prosecco)


Podział na drużyny

Dzielimy uczestników na sześć grup, wybieramy kapitanów, nazywamy drużyny


Sprzęt Barmański

Omówienie sprzętu i rzeczy które znajdują się na stanowisku barmańskim


Quiz

Zadajemy kilka pytań w luźnej atmosferze – rozdajemy pierwsze punkty


Przygotowanie I koktajlu Mojito (mudlerowany – wygniatany) 

Prezentujemy jak przygotować pierwszy koktajl, jak prawidłowo wygniatać, w jakiej kolejności dodawać składniki. Po wskazówkach wszyscy przygotowują koktajl na swoich stanowiskach.


I Konkurs

Wybieramy po jednej osobie z każdej drużyny i przeprowadzamy konkurs na nalanie idealnej „40” za pomocą metalowego nalewaka, wyniki sprawdzamy za pomocą menzurki, a każdy niedolany lub przelany ml to punkt karny, za idealne nalanie drużyna otrzymuję + 5pkt


Eksperyment Sensoryczny 

Częstujemy uczestników masłem orzechowym i za pomocą jego aromatu pokazujemy znaczenie i rolę węchu podczas testowania koktajli.


Przygotowanie II koktajlu Old Fashioned ( stirowany – mieszany )

Wybieramy ochotnika który przygotowuje pod okiem prowadzącego mieszany koktajl. Po wszystkich wskazówkach wszyscy przygotowują koktajl na swoich stanowiskach.


Przygotowanie III Koktajlu Vodka Sour (shakerowany) 

Prezentujemy jak przygotować szejkowany koktajl, w jakiej kolejności dodawać składniki i na co zwrócić uwagę. Po wskazówkach wszyscy przygotowują koktajl na swoich stanowiskach.


Nauka Żonglowania

Wszyscy uczestnicy dostają specjalne piłeczki i uczą się pod okiem prowadzącego żonglować. Jest to świetne ćwiczenie poprawiające koordynację oraz współprace między półkulami naszego mózgu.


Przygotowanie III koktajlu Vodka Sour ( szejkerowany ) 

Prezentujemy jak przygotować szejkowany koktajl, w jakiej kolejności dodawać składniki i na co zwrócić uwagę przy użyciu szejkera. Po wskazówkach wszyscy przygotowują koktajl na swoich stanowiskach.


Konkurs MasterCheff

Omówinie z uczestnikami przebiegu konkursu, zaczynamy pierwszy etap gdzie kapitanowie wybierają po 4 składniki ze „spiżarni”


Przygotowanie konkursowego koktajlu

Każda z drużyn ma 10 min na przygotowanie jednego kunkursowego koktajlu.


Prezentacja konkursowych koktajli

Kapitanowie prezentują koktajl swojej drużyny, zdradzają nazwę, użyte składniki oraz dlaczego ich koktajl powinien wygrać 😉


Ogłoszenie Wyników

Podliczenie wszystkich punktów, wyłonienie zwycięskiej drużyny i wręczenie nagród 🙂


Show

Zaproszenie uczestników na specjalną niespodziankę w postaci „show”

TRENERZY

MICHAŁ BARAN
MICHAŁ BARANTrener Główny
BIO
a
a
a

ZAPISZ SIĘ NA NAJBLIŻSZE SZKOLENIE

ZOBACZ KALENDARZ